Proč použít WordPress pro účely webu pro členy

Plánujete vytvoření vlastních webových stránek vyhrazených pro členy? Možná právě řešíte otázku, zda využít pro tyto účely WordPress a jaké jsou jeho výhody. V tomto případě pokračujte ve čtení, níže najdete soupis výhod, které jsou s využitím WordPressu jako členské stránky spojené.

Nejdřív krátce, co to vlastně WordPress je. Jedná se v současné době o jeden z nejpopulárnějších softwarů určených pro publikování webových stránek. Od jeho představení v roce 2003 nabírá čím dál větší popularitu. Následující odstavce vás možná přesvědčí, že se jedná o skutečně rozumnou volbu způsobu tvorby webu.

Důvody, proč založit webové stránky pro členy pomocí WordPressu

Snadné použití

Jedním z hlavních důvodů popularity WordPressu je jeho jednoduché používání. Pomocí snadného zadání obsahu i jeho formátování si šetříte nejen čas, ale i peníze.

Search Engine Optimization

Neboli SEO optimalizace je pro vaši firemní stránku skutečně důležitá. Vysoké řazení ve výsledcích vyhledáváčů přivede na vaši stránku víc návštěvníků. WordPress SEO optimalizaci značným způsobem usnadňuje a to je další důvod pro jeho využití jakožto nástroje pro vytvoření členských stránek.

Perfektní přizpůsobitelnost

Originalita je důležitá a to nejen z hlediska funkčnosti, ale i grafického designu a dalších atributů webu a tvůrci WordPressu na tento fakt při jeho tvorbě rozhodně nezapomněli. S WordPressem máte možnost vytvořit svůj členský web unikátní, zajímavý a trendy.

Lepší funkčnost díky pluginům

Nezáleží na tom, zda webové stránky pro členy vytváříte za účelem zisku, nebo pro sociální blaho, v obou případech má každý z registrovaných členů specifické požadavky, k jejichž splnění vám pomáhají právě WordPress pluginy. Můžete je využít například k vytváření libovolných událostí, kalendáře, nebo vytvoření galerie. Na oficiálních stránkách WordPressu je celá řada takových pluginů, spousta z nich je k dispozici zcela zdarma.

Dává potenciál pro růst

Další výhodou WordPressu je jeho škálovatelnost. S tímto softwarem můžete přidávat nové stránky, blogy, události, videa, nebo cokoliv co vás napadne, aniž byste museli upravovat HTML kód.

Odpovědi na všechny otázky

Na internetu lze nalézt o WordPressu skutečně velké množství informací, které vám pomáhají najít řešení pro většinu situací, které mohou nastat. Pročítání fór, která jsou k tomuto účelu stvořena, také často přináší nové nápady a inspiraci pro vaši tvorbu, což je vlastní další výhodou.

Komentáře a komunikace

WordPress také poskytuje vašim čtenářům příležitost pro zanechání komentáře a usnadňuje tím komunikaci nejen s vámi, ale i dalšími čtenáři.

Důvodů pro výběr WordPressu je mnoho. Kromě výše zmíněných je ještě jeden, neméně podstatný: WordPress úspěšně bojuje s malwarem a hackery.

Konečná volba softwaru pro tvorbu webu je samozřejmě na vás, pokud jste si však vybrali WordPress, můžete si ho stáhnout zde.